ferforje masa sehpa fiyatı 3
ferforje masa sehpa fiyatı 3
   Demirin sanat ile buluşmasıyla,  sanatsal motifler tasarlanarak yapılan ta

Ferforje Sehba

Ferforje sehba son dönemlerin en gözde ürünleri arasında yer almaktadır. Ferforjenin kelime anlamı işlenmiş demirdir. İnsanlar asırlardır demir işleriyle ilgilenmektedir. Geçmişte hemen hemen her kasabada demirci ocakları bulunurdu. Bu ocaklarda daha basite indirgenmiş işler gerçekleşirdi. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle fabrikalarda her model ve çeşitte ferforje üretilmesi mümkündür. Ferforje üretimi büyük işçilik ve emek gerektirmektedir. Ve bu işlerin usta kişiler tarafından icra edilmesi gerekmektedir. Ferforjeevi bu alanda kendinden emin adımlarla ilerlemektedir. Her alanda olduğu gibi demir sehbalar da da iddaasını sürdürmektedir. Her istek ve ihtiyacı karşılayan modellerimizle evinize farklı ve estetik bir görünüm kazandırmaktayız. Evini özen ve titizlikle dizayn eden bireylerin sıkça tercih ettiği bu ürünler kullanışlı güvenlikli ve uzun yıllar kullanıma olanak tanımaktadır. Ferforje sehbaların diğer bir avantajı da kolay temizlenebilir olmasıdır. Üstelik dilenilen renkte ve motifte üretim mümkündür. Son zamanlarda trend haline gelen bu ürünlerin en çok cam ile kombinlenmiş modelleri tercih edilmektedir.  Osmanlı motiflerini barındıran altın renkli sehbalar da tercih edilen ürünler arasındadır. Evinizde farkındalık yaratan ferforje sehba modelleri ferforjeevi farkıyla ulaşabilirsiniz. Ferforjeevi her yeni gün genişleyen ürün porföyüyle isteklerinize sağlıklı şekilde karşılık vermektedir. Ayrıca yerinde keşif ve teknik destek imkanları da mevcuttur. Birbirinden şık modellerimiz dışında kendi tasarımınızı oluşturmak isterseniz bu alanda da ferforjeevi yanınızdadır. Modern evlerin adresi olan ferforjeevine web sitaemizden ulaşabilir dilerseniz detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ferforje Demir tarihçe

 

**Ferforje ana ürünü demir veya çeliktir. Tavında dövülen demire her türlü şekil verilebilir. Bu çalışanların hayal gücüne kalmış bir şeydir. Köksal Ferforje tavında dövdüğü demirleriyle özgün ve yaratıcı tasarımlar yaratır ve balkonunuzu kalite açısından diğer balkonlardan ayırır.

 

**Demirin tarihine bakacak olursak demir, Romalılar gelmeden önce Britanyalılar demir takılarıyla tanınmıştı; küçük bir demir parçası yapmak için harcanan zaman ve emek gerçekten çok fazlaydı.  Dövme demirler odun kömürü ateşinde yapıldı. Kömür, demir oksidi indirgemek için eritmek için yeterli sıcaklığa sahipti. Böylece silikat parçaları da demire dahil edildi, şimdi yapıldığı gibi rafine edilemedi. Bu nedenle eski demirleri üretmek yüzlerce yıl sürdü. 

15. yüzyılda ise yüksek dereceli fırınların devreye girmesiyle demir işleme üretimde hız kazandı ve ferforje zanaatı doğdu. Ferforje tarihi, çok eski zamanlara dayanan bir zanaat türüdür. Demirin eritilip şekillendirilmesiyle orta çıkmış, zanaat ile sanat arasında bir çizgide durmuş, birçok milletin binalarında ve ürünlerinde kendine yer edinmiştir. Demircilik ile ferforjenin karıştırılmaması çok önemlidir çünkü alanındaki uzman kişilerin emek ve özveriyle gösterdiği incelikler “demir dövme” tabiriyle eş değer tutulamayacak kadar estetik kaygılar güdülerek tasarlanır.