Anasayfa » Ferforje Pencere Korkuluğu Modellerinde Açılır – Kapanır Sistem Nedir

Ferforje Pencere Korkuluğu Modellerinde Açılır – Kapanır Sistem Nedir

FERFORJE PENCERE KORKULUKLARI

Ferforje pencere korkulukları, kısaca demir döküm ürünlerdir. Son derece dayanıklı yapısı ile evinize hırsız gibi yabancı kişilerin girmesine engel olan bu dökme demir ürün, parmaklı yapısı ile sokaktan eve doğru gerçekleşen hava sirkülasyonunu (hava akışını) engellemez. Güneş ışığından da faydalanmanızı sağlayan ferforje pencere korkuluğunun aralıklı parmaklık yapısı, insan vücudunda kemik erimesine engel olan D vitamini sentezini destekler.

Küçük çocukların sokağı pencereden güven içinde seyir etmesini olanaklı kılan bu demir döküm korkuluk çeşidi, bilhassa alçak yüksekliğe sahip yapılarda kullanılmaktadır.

Demir döküm pencere korkulukları pek çok model çeşitliliğine sahiptir. Bunlardan en çok tercih edilen ve en fonksiyonel özelliğe sahip olanı; açılır kapanır sisteme sahip ferforje pencere korkuluğu modelidir. Makalemizin devamında bu modele sahip ferforje korkulukların sahip olduğu nadide özellikleri sizlerle paylaşacağız.

Ferforje Pencere Korkuluğu Modellerinde Açılır – Kapanır Sistem Nedir?

Ferforje pencere korkuluğu modellerinde sahip olduğu fonksiyonlar bakımından oldukça işlevsel olan açılır – kapanır sisteme sahip demir dökümden ferforje pencere korkuluk modeli, oldukça revaçta! Bunun esas nedeni sanıyoruz ki ürünün, tüketiciye seçme şansı bırakmasıdır. Standart modellerde üretilen korkulukların aksine, bu ferforje pencere korkuluğu kişinin arzusuna göre şekil alır. İstediğiniz zaman açabileceğiniz ve istediğiniz zaman kapayabileceğiniz bu ürün ile yangın gibi acil durumlarda (eğer giriş kat ya da alçak birinci kattaysanız) dışarıya çıkma imkânı sunar. Çünkü standart yapılı ürünlerde, dökme demirin sağlamlığı nedeniyle yangın gibi beklenmedik tehlikeli olaylarda pencereden dışarıya çıkmanız pek de olanaklı olmaz. Üstelik yalnızca can ve malınızı tehlikeye atacak durumlarda değil, her evin vazgeçilmez aktivitesi olan “temizlik” günlerinde de açılır – kapanır özelliği ile bu korkuluklar tüketiciye pozitif olanaklar sağlar. Cam silerken sizi bloke edebilecek dar modelli ferforje pencere korkuluklarının aksine açılır – kapanır modelli ferforje pencere korkulukları size açılır özelliği ile uygun genişlikte alan sağlar.