Balkon Korkuluk

Önceki Ürün
Sonraki Ürün

    Ürün Resimleri

  • Balkon Korkuluk

Balkon Korkuluk Neden Gereklidir?

Balkon korkuluk, evlerimizde otururken bize temiz hava alma imkânı sunan balkonlarımızı daha güvenli kılan bir üründür. Çeşitli materyallerden imalatı gerçekleştirilebilen bu ürünler, tam anlamı ile koruma sağlama için oldukça önemlidir.

Günümüzde yapılar çok katlı olarak inşa ediliyor. Bunun başlıca nedeni orantısız artan nüfus artışı. Gerek yeni doğan gerek ise de yaşanan göçler nedeni ile patlayan nüfus yoğunluğu, toplu yaşam alanlarını gerekli kıldı. Durum böyle olunca da düşme anında kurtuluş şansı bulamayacağımız metrelerce yükseklikte yer alan balkonlarımızın güvenliği hayatımızda büyük rol oynadı.

Balkon korkuluklar, balkon güvenliğini sağlamada en az kolonlar kadar büyük rol oynar. Balkon bitiş kısmına yerleştirilen bu fonksiyonel ürünler bir bariyer görevi görerek bizleri büyük oranda korur. Bu neden ile kalitesine güven duyduğunuz bir firmadan, dayanıklılığından emin olduğunuz bir materyalle oluşturulmuş sağlam balkon korkuluk seçmek son derece faydacı ve akılcı bir yol olacaktır.

Balkon Korkuluk Çeşitlerinde Doğru Seçim Nasıl Yapılır?

Balkon korkuluk çeşitlerinde doğru seçim nasıl yapılır sorusunun cevabı sizin bir korkuluktan beklentileriniz ve hayata dair öncelikleriniz ile doğrudan alakalıdır. Örneğin balkona yerleştirilen bu olmazsa olmaz ürünlerden tek beklentiniz binaya ve eve sağladığı estetikse ve dayanıklılık sizin için ikinci planda ise cam ürünleri tercih edebilirsiniz.

Benzer bir şekilde önceliğiniz fiyat ve beklentiniz ise ne olursa olsun ucuz olsun ise alüminyum ürünler sizin için biçilmiş kaftan. Zira alüminyum, hafif de ucuz olması bakımından özellikle yeni yapılan binalarda kullanılsa da oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir ve kolayca monte edildiği yerden çıkma, şiddet anında eğilip bükülerek deforme olma, estetik anlamda ucuz gözükme gibi pek çok farklı niteliği de beraberinde getirecektir.

Eğer böyle bir balkon ürününden beklentiniz; %100 maksimum koruma ise seçiminizi demirden yana yapmalısınız. Zira demir balkon korkuluk, sağlam, dirençli, dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı ile o kadar kuvvetlidir ki ürün, her tür darbeye karşı eğilmez, bükülmez, yanmaz, yapışmaz, dağılmaz, kırılmaz bir üründür.

Ayrıca sahip olduğu çeşitli modeller ile tüketiciye renk ve tasarım seçme imkânı sunan bu ürünler binanın dış mimarisini tamamlayıcı bir estetik unsur olarak karşımıza çıkar.

Balkon Korkuluk Modellerinde Doğru Seçim Nasıl Yapılır?

Balkon korkuluk modellerinde doğru seçim yapmak pek çok değişkene bağlıdır. Kişiden kişiye değişen doğru seçimde yapılması gereken esas şey tüketicinin kendisini ölçmesi ve denetlemesidir. Zevk ve beğenilerini masaya yatırıp ölçüp biçmesi gereken bu konular doğrultusunda kişi korkuluk modelleri arasında kendi beğeni ve zevkine hitap eden modeller içinde ihtiyacını tam anlamı ile karşılayan ürüne yönelmesidir.

Piyasada pek çok farklı model söz konusudur. Standart tasarım ürünlerde bile sayısız model çeşitliliği varken özel tasarımlara burada değinmiyorum bile, zira parmaklarım yetmez. Fakat genel anlamda size revaçta yani popüler olan korkuluk modellerinden bahsedeceğim. Bunlar modern modeller ve klasik modeller başta olmak üzere motif ve desen işlemeli modeller ile düz yani sade modellerdir. Cam tasarımların da yoğun ilgi gördüğü bu modellerde ayna tasarımları ve ahşap küpeşte detayları da dikkat çekmektedir.

Balkon Korkuluk Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Balkon korkuluk fiyatlarını pek çok değişken etkileyebilir. Bunların başlıcası ürünün hangi yapı malzemesi kullanılarak elde edilmesidir. Ucuz hammadde ile üretilen ürünler elbette bu noktada çok daha ucuz korkuluk çeşitlerindendir.

Fiyatları etkileyen bir başka değişken de ürünün tasarımıdır. Kalın bir korkuluk fazla malzeme kullanılacağından daha yüksek ücretten satılır. Benzer şekilde tasarımda işleme yoğunluğu da fiyatları doğrudan etkiler.

Benzer Ürünler

Taksim ferforje duvar korkulukları
Taksim ferforje duvar korkulukları
özel ferforje bina giriş kapı korkuluk 13
özel ferforje bina giriş kapı korkuluk 13
Ferforje merdiven korkulukları fiyatları 47
Ferforje merdiven korkulukları fiyatları 47
Bahçe Korkuluk Modelleri
Bahçe Korkuluk Modelleri

Diğer Ürünler

Ferforje Garaj Kapısı 4
Ferforje Garaj Kapısı 4
Pencere Demiri Modelleri
Pencere Demiri Modelleri
Pencere Korkulukları
Pencere Korkulukları
Estetik Ferforje Duvar Korkulukları 32
Estetik Ferforje Duvar Korkulukları 32